Cocktail

Ko Tao – zajímavosti

Ať chceme, nebo ne, Thajsko je nám kulturou, tradicemi a běžnými zvyky hodně vzdálené. To, co Thajcům přijde naprosto normální, my jen stěží chápeme a naopak. Na této stránce jsme se pro vás pokusili sesbírat pár rarit, perliček a zajímavostí které se s Thajskem, popřípadě přímo s ostrůvkem Ko Tao pojí.

Královská rodina nade vše

Čech to, jak moc mají Thajci v úctě královskou rodinu, chápe jen těžko. Například před každým filmovým představením se v thajských kinech hraje státní hymna. Za urážku královské rodiny dokonce hrozí i soudní postih.

Pozor také na to, že král je vyobrazený i na papírových bankovkách a Thajci považují za krajně nevhodné, pokud papírové bankovky odeberete z pultu a ledabyle je zmuchláte do kapes.

Chilli není nikdy dost!

Thajská kuchyně je velmi kořeněná a občas také velmi ostrá. I jídla, která nejsou v jídelním lístku označená za pomoci symbolů papriček, vás mohou svou ostrostí rozbrečet. O těch, která se pyšní dokonce třemi těmito symboly snad ani není třeba příliš mluvit. Ty běžnému Středoevropanovi rozpoutají v ústech hotové peklo. Co by ale měl každý návštěvník Thajska minimálně ochutnat je salát z papayi.

Pozor na super last minute

Last minute nabídky jsou rozhodně lákavé, jen pozor na to, že při cestě do Thajska potřebujete vyřídit vízum. Celá procedura trvá tři dny a potřebujete k ní i pas platný ještě šest měsíců po tom, co se z Thajska vrátíte. Tohle je potřeba vzít v potaz předtím, než se vydáte do cestovní kanceláře objednat zájezd.

Konkrétní informace přímo o ostrově Ko Tao najdete na stránkách Více o Ko Tao a Ko Tao – další informace.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Chystáte se na zájezd do Thajska? Pak právě pro Vás jsou tyto stránky o největších zajímavostech Thajska, které připravila cestovní kancelář ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@koh-tao.cz