Cocktail

Ko Tao – poznejte okolí

Jižní část Thajska – to není jen ostrov Ko Tao, ale i spousta dalších oblíbených turistických destinací. Vybrali jsme pro vás ty, které jsou ostrůvku Ko Tao nejblíž. Patří mezi ne Ko Phangan, kde se odehrávají slavné party, na opačné straně poloostrova, při pobřeží Andamanského moře leží Ko Mook, jen pětasedmdesát minut trajektem je to na Ko Samui.

Ko Phangan

Patříte k milovníkům taneční hudby? Pak jste o thajském ostrově Ko Phangan určitě slyšeli. Každý měsíc se tady totiž pořádá velká Úplňková party. Hlavní pláž ostrova naplní desetitisíce tanečníků (v hlavní sezoně jich je až třicet tisíc), kteří tamcují od podvečera do odpoledne následujícího dne.

Událost, která původně vznikla z malé narozeninové oslavy nezávislých cestovatelů si vysloužila celosvětový ohlas. Někteří škarohlídi ale poukazují na to, že se z původně nezávislé akce stala silně komerční záležitost. Pokud si chcete o tomto místě přečíst více, pak mrkněte na stránky o ostrově Ko Phangan.

Ko Mook

Ostrůvek Ko Mook leží při pobřeží Andamanského moře a hlavně v posledních letech se stává stále častějším cílem turistů, kteří míří do Thajska. Jedním z jeho největších lákadel je Smaragdová jeskyně – několik desítek metrů dlouhý vápencový tunel, který končí v krásné laguně.

Ubytování je tady obvykle zajištěné v bungalovech z přírodních materiálů. Nečekejte tedy přehnaný luxus, ale vkusně a účelně zařízené pokojíky. Stejně jako Ko Tao i Ko Mook je rájem pro potápěče. Extrémně čistou vodou vyniká třeba ostrůvek Ko Kradan. Další destinace a tipy na dovolenou na Ko Mook, pak najdete na webových stránkách, které jsou Ko Mook věnované.

Ko Samui

Ostrov Ko Samui je z těchto tří nejvzdálenější. Mnozí ho označují za nejromantičtější thajský ostrov. Možná právě z tohoto titulu pramení jedna z jeho přezdívek – občas se mu totiž říká ostrov lásky. Ko Samui patří ke klidnějším thajským destinacím, rozhodně tady ale nudou neumřete,k návštěvě láká třeba motýlí farma nebo jeden z mnoha mořských národních parků v jeho bezprostředním okolí.

Mimochodem – věděli jste, že národní parky pokrývají zhruba 13 procent rozlohy země a je jich více než stovka? Víc o Ko Samui se dočtete na stránkách, které jsou mu věnované.

Nemusíte se ale omezovat jen na oblast jižního Thajska. Stejně krásné a zajímavé jsou i destinace při pobřeží na severu, jako je například hříšná Pattaya, Bangkok nebo Ko Chang.

Na pobřeží Andamanského moře pro změnu leží filmová lokalita Phi Phi, klidný ostrov Ko Lanta, životem pulsující Phuket a provincie Krabi.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Chystáte se na zájezd do Thajska? Pak právě pro Vás jsou tyto stránky o největších zajímavostech Thajska, které připravila cestovní kancelář ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@koh-tao.cz