Cocktail

Ko Tao - kam vyrazit?

Ko Tao je mezi thajskými ostrůvky skutečný trpaslík. Mohlo by se zdát, že na jednadvaceti čtverečních kilometrech není kam vyrazit. Opak je ale pravdou. Ko Tao vás nenechá ani chvilku vydechnout. Nespočet malých pláží a zátok, typické thajské vesničky, nedaleké ostrůvky… Kam tedy vyrazit? Na dalších řádcích jsme pro vás připravili krátký výčet.

Potápění v okolí ostrova

Čím to, že je Ko Tao tak oblíbený mezi potápěči? Na Ko Tao jsou velmi nízké ceny a zároveň velmi vysoká kvalita služeb, kterou místní potápěčská centra poskytují. Připočtěte k tomu ještě viditelnost okolo 25 metrů, přítomnost žraloků, barakud, klaunů, rejnoků a delfínů a výslednému koktejlu žádný potápěč neodolá.

Voda v jižním Thajsku je navíc příjemně teplá, druhově bohatá a plná krásných skalnatých scenérií. Počet potápěčských center na ostrově se pohybuje okolo šedesáti a hned u mola v Mae Hat operují nejrůznější naháněči.

K místům, která byste s potápěčskou výbavou na Ko Tao neměli vynechat, patří určitě oblast zvaná Sail Rock, kde je možné pozorovat žraloky obrovské, popřípadě pro ty, kteří si mezi tyto obry netroufají, se nabízí Laem Thiam, kde v průzračné vodě rejdí menší druhy žraloků.

Ko Phangan

Cesta trajektem na Ko Phangan trvá asi pětasedmdesát minut. Určitě se ale vyplatí sem zajet – hlavně o úplňku. To tady totiž probíhá slavná Full Moon Party, taneční party na pláži pod širým nebem. Na tu silvestrovskou se sem sjede i třicet tisíc tanečníků.

Pokud budete na Ko Tao pobývat v období mimo úplněk, netruchlete, protože na ostrově Ko Phangan se party pořádá každý týden – jednou se oslavuje nov, podruhé to, že měsíc dorůstá… příležitost k party si tady vždycky najdou. Je ale pravda, že ta úplňková je největší.

Pláž Hin Wong

Pláž Hin Wong leží na východním pobřeží ostrova, stranou od hlavního turistického ruchu. Je tady jen minimum lidí, místo toho ale průzračná voda. Hi Wong prý patří k nejromantičtějším místům ostrova a zároveň je to jedna z mála pláží, kterou pokrývají oblázky. Oblázkové pláže jsou pak třeba ještě Laem Thian nebo Ao Tanot.

Ostrůvek Ko Nang Yuan

Jedním ze symbolů ostrova Ko Tao je paradoxně vedlejší ostrůvek Ko Nang Yuan s třemi charakteristickými vrcholky. Lodě k němu vyplouvají denně. Jen ale pozor na to, že za vstup na pevninu se platí.

O tom, jak se v Thajsku správně chovat, vám víc povíme v sekci Zajímavosti. Další blízké destinace potom přiblížíme v kategorii Poznejte okolí.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Chystáte se na zájezd do Thajska? Pak právě pro Vás jsou tyto stránky o největších zajímavostech Thajska, které připravila cestovní kancelář ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@koh-tao.cz